bransoletki

Zielona bransoletka z okiem

Zielona bransoletka z okiem

Za oknem jesień – mieni się wszelkimi odcieniami żółci, czerwieni i brązów. A u mnie na przekór powstała „wiosenna”, zielona bransoletka z okiem. Przypomina wesołą żabkę, albo może pytona zielonego. Wybór należy do Was – wolicie wesołe płazy, a może pełzające gady? A może jakieś inne skojarzenia?

Zielona bransoletka z okiem
Zielona bransoletka z okiem
Barwa zielona – zieleń

Po pierwsze zieleń to jedna z barw podstawowych, którą powszechnie spotykamy w naturze. Już w starożytnym Egipcie używano zielonego barwnika do malowania brwi, a w średniowieczu zieleń symbolizowała zło i katastrofę i często była kojarzona z diabłem. Aż trudno w to obecnie uwierzyć.

Na szczęście z biegiem czasu kolor ten zdobył sobie lepszą reputację i stał się symbolem losu i przypadku. Teraz kojarzy się z życiem i bliskim kontaktem z naturą, co więcej stanowi symbol nadziei i wolności.

Nie wiem czy wiecie, ale na podstawie badań wpływu kolorów na ludzką psychikę stwierdzono, że zieleń ma kojący wpływ na układ nerwowy ponadto działa relaksacyjnie i odstresowuje. I zdecydowanie moja bransoletka poprawia nastrój.

Zielona bransoletka z okiem
Zielona bransoletka z okiem
Pyton zielony

Z drugiej strony, to oko ewidentnie jest okiem gadzim i stąd skojarzenie z pytonem zielonym. Gad ten jest średniej wielkości dusicielem o zielonym ubarwieniu, którego możecie spotkać w lasach deszczowych Nowej Gwinei i w Australii. Co więcej, jestem w pełni przekonana, że tak właśnie na nas „łypie” okiem owinięty wokół gałęzi.

Zielona bransoletka z okiem
Zielona bransoletka z okiem
Wykonanie

W centrum tej energetycznej bransoletki znajduje się szklany kaboszon – oko, który otoczony został szklanymi koralikami w odcieniach zieleni i złota. Całość umieściłam na metalowej bazie, co pozwala na dowolne kształtowanie obwodu bransoletki. Ponadto bransoletkę podszyłam sztucznym zielonym zamszem w kolorze butelkowej zieleni.

Takie metalowe bazy są genialne, ponieważ umożliwiają swobodne kształtowanie obwodu bransoletki. Dlatego też pasuje ona na nadgarstki o obwodzie 16 – 20 cm. Co więcej, ponieważ ma aż 5 cm. szerokości, to jest odważnym uzupełnieniem Waszych kreacji.

Zielona bransoletka z okiem
Zielona bransoletka z okiem

Spodobała się? Daj znać w komentarzu. Bransoletkę można także nabyć bezpośrednio u mnie korzystając z zakładki Kontakt lub za pośrednictwem galerii o właśnie tutaj

Podsumowując zielona bransoletka z okiem wywołuje uśmiech na twarzy i kusi mnie, aby wykonać inne wersje kolorystyczne. Niech no tylko dorwę kolejne oczka.

Zapraszam także do śledzenia moich profili na Facebook’u oraz Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *