bransoletki

Zielona bransoletka z okiem

Zielona bransoletka z okiem

Za oknem jesień – mieni się wszelkimi odcieniami żółci, czerwieni i brązów. A u mnie na przekór powstała „wiosenna”, zielona bransoletka z okiem. Przypomina wesołą żabkę, albo może pytona zielonego. Wybór należy do Was – wolicie wesołe płazy, a może pełzające gady? A może jakieś inne skojarzenia?

Zielona bransoletka z okiem
Zielona bransoletka z okiem
Barwa zielona – zieleń

Po pierwsze zieleń to jedna z barw podstawowych, którą powszechnie spotykamy w naturze. Już w starożytnym Egipcie używano zielonego barwnika do malowania brwi, a w średniowieczu zieleń symbolizowała zło i katastrofę i często była kojarzona z diabłem. Aż trudno w to obecnie uwierzyć.

Na szczęście z biegiem czasu kolor ten zdobył sobie lepszą reputację i stał się symbolem losu i przypadku. Teraz kojarzy się z życiem i bliskim kontaktem z naturą, co więcej stanowi symbol nadziei i wolności.

Nie wiem czy wiecie, ale na podstawie badań wpływu kolorów na ludzką psychikę stwierdzono, że zieleń ma kojący wpływ na układ nerwowy ponadto działa relaksacyjnie i odstresowuje. I zdecydowanie moja bransoletka poprawia nastrój.

Zielona bransoletka z okiem
Zielona bransoletka z okiem
Pyton zielony

Z drugiej strony, to oko ewidentnie jest okiem gadzim i stąd skojarzenie z pytonem zielonym. Gad ten jest średniej wielkości dusicielem o zielonym ubarwieniu, którego możecie spotkać w lasach deszczowych Nowej Gwinei i w Australii. Co więcej, jestem w pełni przekonana, że tak właśnie na nas „łypie” okiem owinięty wokół gałęzi.

Zielona bransoletka z okiem
Zielona bransoletka z okiem
Wykonanie

W centrum tej energetycznej bransoletki znajduje się szklany kaboszon – oko, który otoczony został szklanymi koralikami w odcieniach zieleni i złota. Całość umieściłam na metalowej bazie, co pozwala na dowolne kształtowanie obwodu bransoletki. Ponadto bransoletkę podszyłam sztucznym zielonym zamszem w kolorze butelkowej zieleni.

Takie metalowe bazy są genialne, ponieważ umożliwiają swobodne kształtowanie obwodu bransoletki. Dlatego też pasuje ona na nadgarstki o obwodzie 16 – 20 cm. Co więcej, ponieważ ma aż 5 cm. szerokości, to jest odważnym uzupełnieniem Waszych kreacji.

Zielona bransoletka z okiem
Zielona bransoletka z okiem

Spodobała się? Daj znać w komentarzu. Bransoletkę można także nabyć bezpośrednio u mnie korzystając z zakładki Kontakt lub za pośrednictwem galerii o właśnie tutaj

Podsumowując zielona bransoletka z okiem wywołuje uśmiech na twarzy i kusi mnie, aby wykonać inne wersje kolorystyczne. Niech no tylko dorwę kolejne oczka.

Zapraszam także do śledzenia moich profili na Facebook’u oraz Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.