wisiory

Wisior z labradorytem i perłami

Niebieski płomień czyli wisior z labradorytem w roli głównej

Labradoryt to minerał z grupy skaleni, którego barwa jest jedną z najbardziej niezwykłych – ciemnoszara z polaryzacją w odcieniach granatu, niebieskiego, zielonego, żółtego, a nawet fioletu. Mój wisior z labradorytem ma właśnie tą niesamowitą niebieską polaryzację – niebieski ogień wydobywający się z wnętrza szarego kamienia.

Labradoryt i jego właściwości
Wisior z labradorytem
Wisior z labradorytem

To tyle z naukowego punktu widzenia. Przejdźmy na kobiecy. Jak powszechnie wiadomo jedne minerały mają w sobie to „coś”, co wywołuje drżenie rąk i szybsze bicie serca, a inne nie. No taka już natura – i ludzi i minerałów. Bez wątpienia labradoryt należy do tej pierwszej grupy. Można nawet śmiało powiedzieć, że jest uważany za najpiękniejszy kamień świata, oczywiście w kategorii inne niż diamenty, żeby nie było.

I zostaje nam także aspekt mistyczny – jak każdy minerał także labradoryt ma swoje właściwości, o których powinniśmy pamiętać. Nazywany jest „Świątynią Gwiazd” i przynosi jasność myśli jednocześnie otwierając na mądrość Wszechświata. Oddziałuje na sferę twórczej kreatywności i innowacyjności.

Wisior z labradorytem
Wisior z labradorytem
Niby niepozorny, ale pełen ognia

W mojej kasetce z minerałami można znaleźć już całkiem sporą kolekcje labradorytów, bo jak na prawdziwą srokę biżuteryjną przystało, nie potrafię się im oprzeć. No mają w sobie to coś. Bez wątpienia – tylko trzeba odpowiednio na kamień spojrzeć. Jak widzicie na zdjęciach czasem wygląda zupełnie niepozornie – taki zwykły szaro-bury kamulec. Ale ma w sobie ogień – taki piękny niebieski.

Wisior z labradorytem
Wisior z labradorytem
Wisior z labradorytem

Oprawa jest dość prosta – użyłam koraliki Toho w kolorze Nebula i Antique Silver. Na dokładkę dwa srebrne kwiatuszki i kilka pereł słodkowodnych w kolorze będącym mieszaniną odcieni granatu i fioletu. Całość podszyta sztucznym zamszem w kolorze granatowym i zawieszona na metalowej krawatce.

Wisior z labradorytem
Wisior z labradorytem

Ten wisior pasuje zarówno do wieczorowych kreacji, jak i do codziennych stylizacji. Będzie przyciągał wzrok i kusił niebieskim blaskiem. To taka odrobina glamour na co dzień.

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie. Biżuterię modową Noiree znajdziesz w butikach na Pakamerze oraz w Artyferii.

Inne możliwości kontaktu ze mną znajdziesz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.