wisiory

Wisior z krzemieniem pasiastym

Krzemień z górą w tle

Kiedy temperatura wzrasta powyżej 30 stopni, to nawet takie ciepłolubne stworzenie jak ja potrzebuje nieco ochłody. Jako że urlop i wyjazd już za mną, a w bloku cierpi się na chroniczny brak ogrodu – postanowiłam pooglądać moje skarby (bo niby kamienie są chłodne itp). Tym sposobem w ręce wpadł mi ten niesamowity okaz krzemienia pasiastego. Po prostu bomba – niewielki kaboszon z ośnieżoną górą – a może to tylko takie moje skojarzenie wynikające z przegrzania.  Postanowiłam więc oprawić go koralikami i w ten sposób powstał piękny i tajemniczy wisior z krzemieniem pasiastym.

Wisior z krzemieniem pasiastym
Wisior z krzemieniem pasiastym

A może Wy też widzicie ten spływający falami śnieg?

Krzemień Pasiasty

Krzemień pasiasty, zwany też kamieniem optymizmu albo polskim diamentem, jest niesamowitym minerałem. Plotka głosi, że nie ma dwóch jednakowych okazów – możliwe, że jest prawdziwa, bo jeszcze takich nie posiadam. Co więcej, każdy krzemień ma piękne i niepowtarzalne desenie i to jest fakt.

Wisior z krzemieniem pasiastym
Wisior z krzemieniem pasiastym

Krzemień pasiasty jest ozdobną odmianą krzemienia z charakterystycznymi ciemnymi oraz jasnymi smugami. Ponadto aż 95% składu krzemienia pasiastego to krzemionka. Kamień ten jest szczególny, dlatego że występuje tylko w Polsce i tylko w rejonach Gór Świętokrzyskich.

Ezoterycy, którzy czerpią mądrość i inspiracje ze starożytnych przekazów twierdzą, że kamień ten nie tylko służy do ozdoby, ale też chroni przed złym okiem, cudzą mściwością, zawiścią, odpiera wszelkie wpływy demoniczne i negatywne energie.  Minerał ten jest również pomocny przy leczeniu wielu schorzeń. Pomaga poradzić sobie z uciążliwymi migrenami, przynosi ulgę w schorzeniach nerek, zapewnia spokojny sen i wykazuje właściwości antydepresyjne.

Wisior z krzemieniem pasiastym
Wisior z krzemieniem pasiastym
Jak to jest zrobione

Krzemień oprawiłam szklanymi koralikami w kolorze metallic frosted antique silver (antyczne srebro – jeden z moich ulubionych kolorów, który idealnie pasuje do krzemieni) – taka oprawa w kolorze matowego srebra perfekcyjnie podkreśla urok kamienia. Siła tkwi w prostocie. Całość podszyłam skórką licową w kolorze kremowym.

Wisior z krzemieniem pasiastym
Wisior z krzemieniem pasiastym

Wisior do nabycia w galerii lub bezpośrednio u mnie.

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie ślad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.