O mnie

Słów kilka o mnie czyli jak to się zaczęło i dokąd zmierzam

W skrócie o mnie – Noiree – to ja – Agnieszka

Noiree to ja
Noiree to ja

zupełnie zwyczajna i spokojna osoba z całkiem sporym zakręceniem na punkcie minerałów i koralików, czego owocem jest biżuteria Noiree.

Rękodziełem zainteresowałam się w 2010 roku. Miałam bojowe zadanie zaopatrzenia lalek w ubranka – zobaczyłam niesamowite szydełkowe kreacje dla Barbie i zamarzyło mi się własne ich wykonanie. Próbowałam też swych sił w decoupage i wiklinie papierowej, ale ciągle czegoś mi było brak. Te pierwsze próby możecie zobaczyć tutaj na moim poprzednim blogu .

suknia ślubna dla Barbie
suknia ślubna dla Barbie

W 2012 roku odkryłam koraliki. Pierwsze nieśmiałe kroki stawiałam ucząc się jak splatać koraliki – peyote, brick stitch, herringbone, bead crocheting, RAW and CRAW z każdym kolejnym projektem były mi co raz bliższe. Jednak odkrycie haftu koralikowego (bead embroidery) i możliwość łączenia minerałów i koralików w spójną całość sprawiły, że przepadłam na dobre. Z tego zauroczenia zrodziła się moja pasja do biżuterii.

Pierwsze kroki z haftem koralikowym nie były łatwe. To pracochłonna i wymagająca technika. Kilometry nici i obolałe palce przyniosły efekty. Z każdym przyszytym koralikiem zagłębiam się co raz bardziej w świecie kształtów i kolorów. Wkrótce do haftu koralikowego dołączył sutasz. Jedwabiste sznurki ujarzmione w postaci zawijasków podkreślają piękno użytych materiałów. W moich biżuteryjnych projektach dbam o szczegóły, aby biżuteria, którą tworzę, była idealnie dopasowana do Ciebie.

Biżuteria Noiree jest akcentem przykuwającym oko – detalem wyróżniającym z tłumu. Jest to taka przysłowiowa wisienka na torcie idealnie dopełniająca Twoją kreację.