naszyjniki

Naszyjnik z kwarcem różowym

Romantyczny naszyjnik w odcieniach różu i bieli

Po długiej ciszy w blogowym świecie wracam do Was z nowym blogiem, biżuterią i pomysłami. Wszystkie moje dotychczasowe prace możecie w dalszym ciągu znaleźć na poprzednim blogu –  dokładnie tu  . Mam nadzieję, że polubicie to nowe miejsce i równie chętnie będziecie je odwiedzać. Zapraszam. Nie przedłużając – dla uświetnienia tego wiekopomnego wydarzenia, jakim jest otwarcie nowego bloga – pragnę zaprezentować romantyczny i kobiecy naszyjnik z kwarcem różowym.

Kwarc różowy
Naszyjnik z kwarcem różowym
Naszyjnik z kwarcem różowym

Kwarc różowy to odmiana kwarcu, która swą różową barwę zawdzięcza domieszce manganu i tytanu.  Najbardziej popularną barwą jest jasny róż, ale spotykane jest także zabarwienie bardzo jasne – z lekkim odcieniem różu oraz intensywnie różowe.

Pomijając naukowe informacje dotyczące tego minerału chcę Wam powiedzieć, że powszechnie kwarc różowy nazywany jest kamieniem miłości. Uważa się, że pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą. Co więcej to dzięki jego energii dostrzegamy prawdziwe intencje innych osób, stajemy się empatyczni i doceniamy piękno w najmniejszych rzeczach lub zdarzeniach. A na dodatek pobudza także naszą wyobraźnię i intelekt, obdarza spokojem wewnętrznym, otwiera na miłość, piękno i poznanie siebie.

Jak to jest zrobione
Naszyjnik z kwarcem różowym
Naszyjnik z kwarcem różowym

Mój okaz przywieziony z Polanicy ma idealnie jasnoróżowy odcień. Aby go wyeksponować obszyłam kaboszon koralikami Toho w kolorach navajo white i matte orchid. Te koraliki doskonale podkreśliły jego barwę i nadały mu głębi. Ponadto blasku dodają mu kryształki w kolorze crystal AB. Całość zawieszona na kwiecistym sznurze wykonanym na szydełku z tysięcy koralików i podszyta Supersuede (sztuczny zamsz). Ponadto końcówki i zapięcie również zrobiłam z koralików unikając metalowych elementów, które często uczulają. W związku z tym mogę powiedzieć, że mój naszyjnik jest antyalergiczny.

Jak nosić naszyjnik z kwarcem różowym?
Naszyjnik z kwarcem różowym
Naszyjnik z kwarcem różowym

Ten romantyczny i delikatny naszyjnik będzie się doskonale komponował ze zwiewnymi letnimi sukienkami w stylu boho. Delikatny błysk różowego kamienia doda im powabu. Co więcej, jeżeli zapragniecie odmiany – wystarczy ściągnąć wisiorek i cieszyć się pięknem delikatnych kwiatuszków wykonanych z tysięcy szklanych koralików.

Dziękuję za odwiedziny. Miło mi będzie, jeżeli pozostawisz po Sobie znak w postaci komentarza. Zapraszam ponownie.

Biżuterię modową Noiree znajdziesz w moich butikach na Pakamerze oraz w Artyferii

Masz więcej pytań? Zapraszam do kontaktu 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.