wisiory

Fioletowy wisior z obsydianem

Obsydian i sutasz

Ostatnio z zapałem zabrałam się do nauki sutaszu – ta technika od dawna „chodziła mi po głowie”, ale moje podejście wyglądało jak próba pogłaskania jeża. W tym roku zawzięłam się i podjęłam wyzwanie. Nie było łatwo, ale w końcu dałam radę. Na dowód tego, że moją naukę uznaję za zakończoną postanowiłam zrobić taki oto fioletowy wisior z obsydianem – i wziąć udział w konkursie organizowanym przez Szufladę

Fioletowy wisior z obsydianem
Fioletowy wisior z obsydianem

Kolorem przewodnim wyzwania jest fiolet. Kolor „trudny” w obróbce fotograficznej, ale będący obecnie kolorem roku 2018 Pantone.

Fioletowy wisior z obsydianem
Wyzwanie Fioletowy

W pracy wykorzystałam wspaniały obsydian srebrzysty. Kamień cudnie się mieni i rzuca srebrny blask, ale czasem pokazuje swą ciemną stronę.

Fioletowy wisior z obsydianem
Fioletowy wisior z obsydianem
Słów kilka o obsydianie

Obsydian jest kamieniem pochodzenia wulkanicznego i występuje w wielu odmianach i wersjach kolorystycznych. Dawno, dawno temu wyrabiano z niego narzędzia, ale obecnie jego przeznaczeniem jest biżuteria.  Jest idealny dla ludzi delikatnych, wrażliwych i czułych – pasuje więc każdej kobiecie. Minerał ten wspiera nasz rozwój duchowy i naszą aurę.

Fioletowy wisior z obsydianem
Fioletowy wisior z obsydianem

W wisiorze użyłam sutaszu w trzech odcieniach fioletu: wrzos, fiolet i jagoda. Dodałam troszkę pereł słodkowodnych, kryształ Swarovski w kolorze vitrail light (wspaniale się mieni z tymi fioletami). Całości dopełniają koraliki Toho w kolorze nickiel i andromeda (moje nowe objawienie kolorystyczne) no i taśma z fioletowym miksem kryształków.

Całość wykończyłam sztucznym zamszem, oczywiście w kolorze fioletowym, i powiesiłam na łańcuszku ze stali chirurgicznej.

Jak widać jest całkiem spory, ale nie za duży – idealnie komponuje się z głębszym dekoltem sukienki.  Długość około 10 cm, a szerokość około 7 cm. Długość łańcuszka około 48 cm.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *